Tegnap úgy döntöttem, hogy Szingapúr további felfedezését a lakásomhoz közelebbi célpontok felkeresésével kezdem, így meglátogattam a Jurong Madárparkot. Ez a 20 hektáros terület több mint 600 madárfajnak, illetve összesen 8000 madárnak ad otthont. Természetesen összeválogatva a leglátványosabbakat. Azt pedig már mondanom sem kell, hogy a világ legnagyobb madárgyűjteménye.
Természetesen, mint Szingapúrban mindenhol, itt is választhatunk több show közül, mint madáretetés, bemutatók, vagy egyszerűen körbesétáljuk, esetleg vonatozzuk az egész parkot.
Én a sétálás mellett döntöttem. Hatalmas a park és mivel a fényképezőgép aksija lemerült, ezért biztosan vissza kell majd térnem megnézni legalább a pingvineket :)
Ez a park térképe:
Nagyon szép már a park bejárata is. Ott is van néhány élő és néhány szobor madár is, illetve egy gyönyörű ólomüveg ablak dísziti a bejéárati épület tetejét:
A főbejárat után én egyből bevetettem magam az African Wetlands elnevezésű részre.
Ez a kis drága, így aludt:
Az African Wetlands mellett volt két nagyobb akvárium is halacskákkal, az egyiket éppen belülről tisztogatták :)
A World of Darkness rész következett, amely egy sötét épület, benne baglyokkal a világ minden részéről. Sajnos itt fotózni nem tudtam, mert vakuzni nem lehetett, állvány meg nem volt nálam.
Ezután a Kingfishers rész felé indultam tovább. Sajnos ekkor lett vége az egyik bemutatónak a Pool Amphitheatre-ban, így csak egy tájképet sikerült csinálnom, majd visszafordultam.
A parkot egyébként a panoraillel körbe lehet vonatozni, de akkora sor állt, hogy meg sem kíséreltem felverekedni magam egyre.
Másik nagy szenzáció a parkban a madarakkal való fotózkodás (Photography with Birds), mely főleg szines papagájokat takar. Nagyon helyesek, ahogy szófogadóan ülnek az ágakon. Igaz visszafelé jövet láttam, hogy időnként megtisztelik a madaras fotóra vágyó közönséget :)
A fotózkodás mögötti kis parkban egy hatalmas, ember méretű kalitka áll, mely arra figyelmeztet, hogy tulajdonképpen mi emberek vagyunk a föld legveszedelmesebb teremtményei...
A tömeg elől menekülve a Riverine elnevezésű rész felé vettem az utam, ahol mindenféle kacsák lubickoltak a vízben. Az egyik legviccesebb úgy nézett ki, mint feltupírozták volna a 'haját':
Aztán volt kettő, akik a vízparton nézelődtek, általában szinkronban mozgatva a kis fejüket:
Ő szegénykém meg úgy megriadt az egyik takarító embertől, hogy kimenekült elém a földre:
Miután tovább indultam az African Grassland felé, találkoztam vele:
Akkora volt, mint egy nagyobbacska gyík és éppen az egyik fa törzsén pihent.
Az African Grassland és a Wetlands következett. Előbbi egy nagy, nyitott terület, ahol az afrikai madarak szabadon mászkálhatnak, repülhetnek (ha tudnak), itt kicsit vigyázni kell, mert a nyomokból ítélve szeretnek az ember feje felett ülni az ágakon.
Innen kicsit visszafelé indultam el, főleg mert igen vonzónak találtam a fagylaltos pultot. Útközben elhaladtam a Flamingo Pool mellett, ahol rengeteg egyforma flamingó volt bandába verődve. Nagyon jól néztek ki így együtt. Főleg mert majdnem egyszerre mozogtak.
Ez a kis potyaleső pedig a flamingók táljában kucorgott és lakmározott.
Ismét náhány színpompás papagájjal találkoztam.
A fagylalt megszerzése után visszasétáltam aFlamingo Lake irányába, ahol mégtöbb, kevésbé színes flamingó úszkált és pihent egy hatalmas tóban:
A tavon egyébként szép, épített, kilátókkal tarkított út vezet keresztül.
A Pelican Cove elnevezésű részen, nevéhez híven különböző pelikán fajokat láttam. Némelyik elég termetes páldány volt.
A Parrot Paradise következett, mely biztosan nem a madaraknak paradicsom, hiszen itt hatalmas ketrecekben vannak tartva a madarak. Néhány helyi 'srác' láthatólag froclizza is őket a szabadból:
Ők pedig a foglyok:
Ő biztosan felháborodott valamin, azért fújta így fel a tollait :)
Az African Waterfall Aviary következett. Ez nagyon érdekes hely. A hatalmas, szabadnak tűnő terület felett sűrű hló van kifeszítve, ezzel biztosítandó, hogy a 'lakók' nem állnak odébb.
Itt található egyébként a világ legnagyobb mesterséges vízesése is. 30 méter magas és egy egyébként természetes szikláról zúdul alá.
Ezután a Dinosaur Descendants rész következett, ahol a legcukibbak a struccok voltak. A gyerekek etethették őket a gondozó segítségével.
A Birds of Prey részen megint hatalmas ketrecek következtek, ragadozó madarakkal a világ minden tájáról.
Innen már csak a Lory Loft elnevezésű, ugyancsak hálóval zárt területre látogattam el, ahol 3 S$-ért mindenki vehetett egy kis pohárban eledelt, amivel odacsalogathatta a kis lórikat.
Nem vagyok nagy madárrajongó, de kár lett volna kihagyni ezt a parkot. Sőt, azt hiszem vissza is fogok még térni, hogy megnézhessem mindazt, amit még nem láttam...
No comments:
Post a Comment